• אין מוצרים בעגלה.

יסודות אבטחת סייבר למנהלים

יסודות אבטחת סייבר למנהלים

קורס למקבלי החלטות המאפשר להכיר את סוגי מתקפות נפוצים על מידע אישי וארגוני ואת דרכי התמודדות עם סיכוני סייבר. ארגונים רבים מחפשים דרכים יעילות להתוגנן ולפעול תחת איום מתמיד של מתקפות סייבר שהפכו לכורח מציאות ודרישה ארגונית ברב הארגונים בישראל ובעולם. הקורס לא מצריך ידע מוקדם על מנת ללמוד את תכני הקורס.

3 סטודנטים רשומים

  כמו וירוסים וחיידקים שתוקפים את בני אדם ללא הפסקה, גם עולם הסייבר לא נח לרגע. מתקפות וניסיונות להשתלט על משאבי ארגונים קיימים מיום הקמת רשת שחיברה בין מחשביים ומכשירי קצה שונים.

  תוכנית לימודים של הקורס נבנית מתוך התנסות אישית של מחבריה ומרציה כמקבלי החלטות בארגונים פרטיים, ציבוריים ובטחוניים.

  במסגרת הקורס של כ-40 שעות אקדמיות אנחנו עושים מאמץ למקסם את זמנך היקר ולתת לך את מיטב הידע לגבי הנושאים של סייבר, התגוננות והתאוששות.

  חשוב לנו לציין כי הקורס לא מצריך ידע טכני וידע מתקדם באבטחת מידע. כל המושגים שנחוצים לצורך עמידה בדרישות הקורס ילמדו במהלכו.

  כיצד בנוי הקורס?

  לאחר בחינת ידע ראשונית, נציע לך להשתתף בשיעורים חיים באמצעות ZOOM. שיעורי הקורס נפתחים ביום השיעור המקוון בלימוד שבועי.

  ניתנת אפשרות לצפות גם בשיעורים מוקלטים. השיעורים מלווים בחומרי קריאה וחומרי וידיאו בנושאים של השיעור. בכל שיעור מצוין כמה זמן צריך להקדיש לכל משאב לימודי. משך הזמן לימוד הממוצע בכל שיעור הנו כ-4 שעות אקדמיות (כ-3.5 שעות מלאות).

  לאחר שבוע חמישי נקיים בחינת ידע והבנה על מנת לבדוק את התקדמותך. הבחינה היא ממוחשבת ולאחריה הלומדים יכלו ללמוד האם טעו ולשפר את הידע בנושאי טעויות.

  בסוף הקורס תתקיים בחינת ידע סופית והגשת פרויקט אישי ללומדים שבחרו בפרויקט אישי בנוסף לבחינה.

  מה נלמד במהלך הקורס?

  1.  בחינת ידע ראשונית (ללא ציון)
  2. מבוא לאבטחת מידע: בשיעור זה נלמד על מגמות עולמיות והתפתחויות טכנולוגיות בתחום של סייבר
  3. סייבר למנהלים: נלמד מה צריכים מקבלים החלטות לדעת על סיכוני סייבר ואחראיות מנהלית על מתקפות והתאוששות.
  4. מושגי יסוד באבטחת סייבר ללא קוד. בשיעור זה נלמד ונכיר את מילון מושגים של אבטחת סייבר.
  5. פרופילים של תוקפים וסוגי מתקפות נפוצים. בשיעור זה נלמד על דרכי זיהוי של אופני הפעולה של התוקפים, ותסריטי תגובות של מותקפים מתוך מגוון דוגמאות חיוביות ושליליות.
  6. סקירה של חקיקה בינלאומית וישראלית, רגולציה ואחראיות משפטית
  7. בחינת אמצע סמסטר (30% מהציון הסופי)
  8. זיהוי נכסים חיוניים, תוכנית התגוננות והתאוששות ארגונית
  9. פתרונות טכנולוגיים ואגוניים ולמניעת תקיפות
  10. כלכלת סייבר ושיקולי עלות-תועלת בבחירת הפתרונות
  11. קריאה והבנה של דו"חות סייבר
  12. סיכום הקורס והכנה לבחינה סופית
  13. בחינה סופית בקורס (70% מהציון הסופי)

   

  חובות הלומדים: הלומדים ישתתפו בכל השיעורים ומבחנים על מנת לקבל תעודת השתתפות, תג הקורס ניתן ללומדים שהשיגו ציון סופי של 60, תעודת גמר מוענקת ללומדים שהשיגו ציון של 70 ומעלה בקורס. ללומדים ניתנת אפשרות להחליט האם הציון הסופי יופיע בתעודת גמר.

   

  מחברת הקורס: ד"ר מרינה שורר. מרצה לכלכלה וגלובליזציה ואבטחת מידע כ-17 שנה במסודות אקדמיים בישראל ובעולם. ד"ר שורר לימדה באוניברסיטת תל אביב ובמכון טכנולוגי חולון HIT. ניתן ליצור קשר עם המרצה באימייל:dr.shorer@idmap.co.il

   

  מענה טלפוני     03-3720127

  א-ה' 8:30-17:00

  שאלות נפוצות

  פלטפורמה ייחודית של מכון IDmap מיועדת להוראה מקוונת בתחומי ביטחון ללומדים, מוסדות ממשל, אקדמיה וחברות פרטיות. הפלטפורמה מאפשרת לימוד רציף בנוחות וביעילות. אנחנו מציעים תוכניות לימוד בתחומי אבטחת מידע וסייבר, ניהול טכנולוגיות ביטחוניות, כלכלה גלובאלית וחינוך מרחוק. פלטפורמה של המכון מאפשרת מבדקים, מבחנים פתוחים ובחינות קבוצתיות למטרות לימוד קבוצתי. ניתן לפנות אלינו ליעוץ והכוונה באימייל: office@idmap.co.il