• 0( 0 חוות דעת )
  2 לומדים

  האם אתה יודע מה ההבדל בין פליטים למסתננים? למה קל יותר לקבל אזרחות במדינות מסוימות ובאחרות יותר קשה?  עד כמה קל לשנות זהות ולהפוך לאדם חדש בכניסה למדינה חדשה? בקורס של הגירה ובטחון לאומי נלמד על ההסבר הכלכלי לתופעת ההגירה, מדוע חלק ממדינות מעוניינות במהגרים ומעודדות את הכניסה שלהם, וחלק מציב גבולות ומונע בכל מחיר. נדבר על שאלה למה חלק ממהגרים הופכים לתושבי קבע כאשר אחרים חוזרים הביתה וגם איך רואה אותם האוכלוסייה של המדינה אליה הם נכנסים. ולבסוף נדבר גם על טכנולוגיות לזיהוי מהגרים במעברי הגבול המוסדרים והלא מוסדרים כחלק מאמץ בינלאומי למנוע כניסה של אנשים לא מזוהים למדינה.

  הקורס מקנה מבט היסטורי וסוקר מגמות בינלאומיות בתחום של הגירה וכניסת מהגרים למדינות השונותידע על חוקים, אמנות, סיווגים, ודרכי התמודדות עם גלי הגירה שונים.

  צבירת נקודת זכות במסלול: הגירה, כלכלה וביטחון לאומי

  תיאור האם אתה יודע מה ההבדל בין פליטים למסתננים? למה קל יותר לקבל אזרחות במדינות מסוימות ובאחרות יותר קשה?  עד כמה קל לשנות זהות ולהפוך לאדם חדש בכניסה למדינה חדשה? בקורס של הגירה ובטחון לאומי נלמד על ההסבר הכלכלי לתופעת ההגירה, מדוע חלק ממדינות מעוניינות במהגרים ומעודדות את הכניסה שלהם, וחלק מציב גבולות ומונע בכל מחיר. נדבר על שאלה למה חלק ממהגרים הופכים לתושבי קבע כאשר אחרים חוזרים הביתה וגם איך רואה אותם האוכלוסייה של המדינה אליה הם נכנסים. ולבסוף נדבר גם על טכנולוגיות לזיהוי מהגרים במעברי הגבול המוסדרים והלא מוסדרים כחלק מאמץ בינלאומי למנוע כניסה של אנשים לא מזוהים למדינה.  

  צבירת נקודת זכות במסלול: ביטחון לאומי והגירה חלוקת תכנים לפני נושאים ושבועות השוק החופשי ותופעת ההגירה  

  שיעור 1 כלכלת משפחות והגירה  

  שיעור 2 הגירה בינלאומית: מושגי יסוד network security course 

  שיעור 3 אמנות בינלאומיות של הגירה  

  שיעור 4 שינוי מדיניות הגירה אחרי 11 בספטמבר  

  שיעור 5 כדור השלג ורשתות תמיכה  

  שיעור 6 תפקידן של תפוצות ותקשורת  

  שיעור 7 התאזרחות המהגרים וקבלת מעמד  

  שיעור 8 אפשרויות תעסוקה של מהגרים  

  שיעור 10 שינויים עולמיים במדיניות  

  שיעור 11 פשיעה ואמצעים ביומטריים  

  שיעור 12 ארגוני סיוע של מהגרים במדינה חדשה  

  9 שעות שבועיות מומלצות: 4 שעות שבועיות (נוכחות בתוך המערכת ולימוד עצמי) נקודות זכות: 2 נקודות להמשך לימודים של קורסי המכון קהל יעד: ציבור כללי, עובדי גופי אכיפת החוק, עובדי רשויות מקומיות, משפטנים, סטודנטים גיל:  18 + דרישות קדם: אין מספר שבועות: 6 שבועות סה"כ שעות לימוד: 

  36 ש"ל אקדמיות ד"ר מרינה שורר. בוגרת אוניברסיטת תל אביב חטיבה ללימודים אורבניים, כלכלה ויחסים בינלאומיים. מרצה לכלכלה, גלובליזציה ואבטחת מידע מעל 2 עשורים במסודות אקדמיים בישראל ובעולם. ד"ר שורר לימדה באוניברסיטת תל אביב ובמכון טכנולוגי חולון HIT   ד"ר מרינה שורר מרצה  יצירת קשר עם המרצה: dr.shorer@idmap.co.il

  רישום מיוחד