תוכנית לימודי תעודה

ביומטריה וביטחון לאומי

טכנולוגיות של ביומטריה, ניהול רציף, זיהוי אנומליות, הצלבת נתונים ועוד חידושים טכנולגיים מצריכים ידע רב ושילוב של ידע טכני רב יחד עם הבנת יישומן. התוכנית מיעודת לאנשים שצריכים לבנות, לפקח ולנהל מערכי ביטחון. 

למה נוצר הצורך בלימוד על ביומטריה ?

מעבר לאמצעי זיהוי ובקרה ביומטריים בנוסף לאמצעים מסורתיים של ניהול ביטחוני מחייב את כוחות הביטחון להכשיר ולהעביר הדרכה את כל דרגי הפיקוד, החל מזוטרים ועד לפיקוד הבכיר. חוסר ידע ומשעויות של טכנולוגיות מתקדמות עלול לגרום לנסיגה ואף לפגיעה במערך ביטחוני ברמה מקומית, ארצית ובינלאומית.

האם זה מקצוע של מאה ה-21?

על-פי אתר של חדשות 13: "מערכת דירוג חברתי ומיליוני מצלמות מעקב: כך סין שולטת באזרחיה המשטר בבייג'ינג נעזר בשנים האחרונות בטכנולוגיה מודרנית כדי לשלוט במידע על האזרחים: מזיהוי פנים וקול, דרך שימוש ביומטרי ועד נתוני GPS זמינים שיכולים לעקוב בזמן אמת אחר כל התנועות.

כיצד תשפר התוכנית את הבנתי את התחום?

התוכנית נבנתה אחרי מחקר רחב היקף שכלל את שימוש בטכנולוגיות לצרכים של ביטחון לאומי וניהול ביטחוני:
⇐ טכנולוגיות שנעשה בהן שימוש לצרכים של מניעה של גורמים עוינים
⇐ חקיקה במדינות מפותחות וחקיקה ואמנות בינלאומיות
⇐ כיצד משפיעה ההגירה על הביטחון הלאומי?
⇐ פשיעה וטרור מקומי ובינלאומי
⇐ שינויים טכנולוגיים ומעקב אחר תנועות אוכלוסין

מה הן מטרות התוכנית?

תוכנית הלימודים בנושא טכנולוגיות וניהול ביטחוני שמה לה למטרה, להקנות ולהביא את הידע, הכלים המעשיים ואת הפתרונות של הקהילה המקצועית הבינלאומית. כמו כן המטרה היא להכשיר ולהיות אבן שואבת של ידע והכשרה עבור תחום של טכנולוגיות בערים חכמות ולהיות תוכנית נושאת הדגל של שיתוף פעולה בינלאומי בישראל. התוכנית דוגלת במתן דוגמאות של פתרונות מעשיים שהוכיחו את עצמם בעולם וניתוח של פתרונות שכשלו תוך כדי הבנת הגורמים שהביאו לכישלונם. התוכנית הנה תוכנית דינמית שמתעדכנת לעיתים קרובות, וזאת על מנת לענות על הצרכים של התחום החדש.

כיצד לומדים ומה מקבלים בתוכנית?

אורך הקורס הנו 14 שיעורים של שעתיים אקדמיות (כ-90 דקות).

⇐ שיעורים בקצב אישי באתר של הקורס שכוללים וידיאו של הגדרת המושגים והסבר בנושא השיעור, חומרי קריאה וחומרי וידיאו נוספים להרחבת הידע

⇐ תרגיל עצמאי בכל שיעור

⇐ מבחן אמריקאי מסכם שבוחן הן את הבנת החומר ויכולת להסיק מסקנות והן את הבנת המושגים.

השיעורים המוקלטים זמינים לאורך כל הקורס. השיעורים מלווים בחומרי קריאה וחומרי וידיאו בנושאים של השיעור. 

לאחר כל שיעור יש בוחן ידע במטרה לבדוק את התקדמותך. הבחינה היא ממוחשבת ולאחריה הלומדים יכלו ללמוד האם טעו ולשפר את הידע בנושאי טעויות.

רישום קבוצתי

הנחת קבוצה

מחיר מיוחד

עבור 3 מודולים

רישום מוקדם

הנחה של 5%

מודולים בתוכנית התעודה טכנולוגיות וניהול ביטחוני

  • Surveillance Officer

    מומחה ביומטריה ובטחון לאומי

    יוני 18,2018 / 0 Comments

    קורס מלמד טכנולגיות וכלים לבחינה ביומטרית של נבדקים, ניטור של הקלטות וניתוח. הקורס מספק גישות בקרה ואבטחה של...

מרצים של התוכנית

ד"ר מרינה שורר

ראש התוכנית

ד"ר מרינה שורר מנחה סדנאות של סייבר בערים חכמות באירופה, יוזמת פורום מומחים בתחום. ד"ר שורר בוגרת אוניברסיטת תל אביב, עם חטיבה בלימודים אורבניים, מרצה בתחום של סייבר וביטחון לאומי. מרצה לביומטריה במוסודת להשכלה גבוהה. 

תעודת גמר

עמידה בתנאי הלימוד ובהתאם לציון הסופי מזכה בתעודת בוגר התוכנית לטכנולוגיה וניהול ביטחוני מטעם IDmap Institute

technology and security management badge – תג תוכנית של טכנולוגיה וניהול ביטחוני
מכוני מחקר בינלאומיים ומוסדות מחקר, מצביעים על שינויים טכנולוגיים ואפשרויות פריצה למערכות ניהול  שעלולים לגרום לכאוס, פאניקה בציבור, פגיעה בפרטיות, בתשתיות ואף אובדן יכולת שלטון.

הכשרה מתאימה של הגורמים הבטחוניים יכולה להוות הגנה טובה ביותר כנגד הסכנות שכרוכות בפרויקטים אזרחיים.

היכרות ולימוד של המציאות, מאפשרת לגורמים העירוניים ולעובדים לקחת חלק פעיל, יוזם ומרכזי יותר ולהשפיע על בטחון התושבים באופן שלא היה אפשרי בעבר.

שאלות נפוצות

התוכנית מיעודת לאנשי ביטחון, מקבלי החלטות, משפטנים, עובדי המגזר הציבורי והמגזר השלישי, יזמים, סטודנטים, מחפשי עבודה

בסוף התוכנית לאחר מילוי חובות לימודיות של הקורס

כל נושא מתבסס על אופן הוראה שמתאים לו. לרוב השיעורים כוללים חומרי וידיאו, קיראה, ותרגילים. יום המפגש עם המרצים מוקלט וניתן לצפות בו לאחר המפגש.

אנחנו מספקים מענה טלפוני אנושי בשעות עבודה רגילות מ-8:30 עד 17:00. כמו כן, ניתן לשלוח אימייל עם שאלות ומדריכים התוכנית יצרו קשר תוך יממה. 

המכון אינו מספק עבודה ללומדים. יחד עם זאת במסגרת יום המפגש עם המרצים ניתנים דוגמאות של תפקידים שהדרישות אליהם כוללים ידע בטכנולוגיות וניהול ביטחוני. 

אנחנו נשמח לענות על שאלות נוספות לגבי התוכני. יצירת קשר

ביקורות

טכנולוגיות של זיהוי פנים וביומטריה הפכו לכלי עבודה שכיח בהרבה מקומות. התוכנית מגישה את החומר בצורה מעניינת וידידותית, כך שגם אדם ללא רקע במדעים וטכנולוגיה יכול ללמוד בקלות".
עומר ג.
גדרה
"תודה רבה ד"ר שורר על סדרה של הרצאות בתחום של סייבר בערים חכמות, היה מעניין ומרתק, במיוחד הדוגמאות החיות של פריצות אמיתיות"
ויקטור פרץ
וינה