תוכנית לימודי תעודה

חינוך לסייבר

חינוך לשימוש מושכל במערכות מתוקשבות, מערכות של בינה מלאכותית, מערכות IoT וגם ידע לגבי התגוננות ושרידות הפכו לצורך אמיתי ודחוף בכל גיל, מגיל צעיר מאד ועד לגיל מבוגר. תוכנית של חינוך לסייבר שמה לה למטרה להכשיר צוותים חינוכיים, אנשי מקצוע וציבור רחב לשימוש יעיל במערכות אינטרנטיות מתקדמות.

למה נוצר הצורך בלימוד על חינוך לסייבר ?

החינוך לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות מצריך שילוב של ידע במגוון רחב של נושאים, ביניהם טכנולוגיות סייבר, חינוך, כלים אינטראקטיביים, מערכי למידה וידע בתחום זכויות הפרט וצנעת הפרט. הצורך בידע הזה נוצר בגלל ההיקפים הגדולים של שימוש במדיה חברתית מחד, ושינויים טכנולוגיים מאידך. 

כיצד תשפר התוכנית את הבנתי את התחום?

התוכנית נבנתה אחרי מחקר רחב היקף שכלל בחינות מקצועיות של תחומי אבטחת מידע וסייבר:

⇐ טכנולוגיות שבשימוש בתחום של רשתות תקשורת ופרוטוקולים

⇐ פתרונות שהוכיחו את עצמם בעולם בתחומי הגנה היקפית

⇐ מונחים וגישות בתחום הסייבר

⇐ סוגי מתקפות  

⇐ חקיקה/רגולציה/אתיקה בתחום של חדירות ומניעה

⇐ פתרונות חינוכיים להוראת סייבר

⇐ שיטות הוראה מתקדמות

התוכנית בוחנת את קבלת החלטות במשברי סייבר ומביאה ללומדים רשמים ותרגילים מעשיים שיתרמו להבנה והתמודדות של הלומדים את התחום.

האם זה מקצוע של מאה ה-21?

על-פי אתר החדשות 13, "דוח שפרסם מבקר המדינה, יוסף שפירא, מציג ליקויים שנמצאו בהגנה על הפרטיות במאגרי מידע במגזר הציבורי, והן כשלים בהיערכותם של גופים חיוניים להגנת הסייבר. בחינת ההיבטים בסוגיית ההגנה על הפרטיות במאגרי מידע בישראל נעשתה ברשות להגנת הפרטיות, במשרד החינוך ובמשרד הבריאות, בין מארס לאוגוסט 2018. בדיקות השלמה נוספות נערכו במחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, במערך הסייבר הלאומי וברשות התקשוב הממשלתי במשרד ראש הממשלה, בשתי קופות חולים ובשני בתי חולים ממשלתיים".

מה מטרות התוכנית?

תוכנית הלימודים בנושא חינוך וסייבר שמה לה למטרה, להקנות ולהביא את הידע, הכלים המעשיים ואת הפתרונות של הקהילה המקצועית הבינלאומית היישר לפתחם של גורמים חינוכיים בישראל.

כמו כן המטרה היא להכשיר ולהיות אבן שואבת של ידע והכשרה עבור תחום של טכנולוגיות הוראת סייבר ולהיות תוכנית נושאת הדגל של שיתוף פעולה בינלאומי בישראל.

התוכנית דוגלת במתן דוגמאות של פתרונות מעשיים שהוכיחו את עצמם בעולם וניתוח של פתרונות שכשלו תוך כדי הבנת הגורמים שהביאו לכישלונם. התוכנית הנה תוכנית דינמית שמתעדכנת לעיתים קרובות, וזאת על מנת לענות על הצרכים של התחום החדש.​

כיצד לומדים ומה מקבלים בתוכנית?

הלמידה בתוכנית מבוססת על מערך היקפי של למידה מודרכת ועצמאית באמצעות הפלטפורמה הזאת.

שעות לימוד: 112 שעות אקדמיות

התוכנית מתחילה מיום היכרות ומבואות לתחום ובו מרצי ומומחי הקורס מסבירים את התחום, מדריכים באופן אישי לשימוש במערכת הלמידה.

לאחר יום היכרות, הלומדים עוברים ללמידה של הקבוצה באינטרנט. הלמידה לפי לוח קבוע מראש, אך אפשר ללמוד כל שיעור במועד שנח בשבוע של השיעור ואף לחזור על השיעור.

בחינת ידע וסיום הקורס: הלומדים יכולים לבחור מטלה סופית: א. פרויקט אישי מלווה; ב. מבחן סופי

ציון המעבר: ציון מעל 60 מקנה זכות לתג הקורס

ציון התעודה: ציון מעל 70 מקנה זכות לתעודת גמר של הקורס

רישום קבוצתי

הנחת קבוצה

מחיר מיוחד

עבור 3 מודלים

רישום מוקדם

הנחה של 5%

מודולים בתוכנית התעודה חינוך לסייבר

 • cyber security basic

  יסודות אבטחת סייבר למנהלים

  יוני 18,2018 / 0 Comments

  קורס למקבלי החלטות המאפשר להכיר את סוגי מתקפות נפוצים על מידע אישי וארגוני ואת דרכי התמודדות עם סיכוני סייבר....

 • Cyber Security Trainer

  מדריך אבטחת סייבר

  דצמבר 01,2016 / 0 Comments

  קורס מלמד על דרכים להכשרה למודעות וסכנות במרחב סייבר, ניהול סיכונים ודרכי התמודדות כצורך בכל ארגון. מפמ"רים,...

מרצים של התוכנית

ד"ר גלית בן ישראל

מרצה בתוכנית

ד"ר גלית בן ישראל – במשך עשור מנחה עובדי עיריית תל אביב ועיריות נוספות בתחומי מהפכת המידע ואסטרטגיות התמודדות עם היצף טכנולוגי. מומחית למצבי משבר. יוזמת ומשתתפת בסדנאות של NATO לביטחון לאומי ומצבי משבר.​

ד"ר מרינה שורר

ראש התוכנית

ד"ר מרינה שורר מנחה סדנאות של סייבר בערים חכמות באירופה, יוזמת פורום מומחים בתחום. ד"ר שורר בוגרת אוניברסיטת תל אביב, מפתחת פלטפורמות מתוקשבות ומרצה לתקשוב בסקטור הפרטי והממשלתי, מרצה בתחום של סייבר וביטחון לאומי.

תעודת גמר

עמידה בתנאי הלימוד ובהתאם לציון הסופי מזכה בתעודת בוגר קורס חינוך לסייבר מטעם IDmap Institute

 cyber education badge – תג חינוך לסייבר
תעודה בתחום של חינוך לסייבר הנה כלי חשוב למיון מועמדים לתפקידי חינוך וסייבר במגזר הציבורי והפרטי.

מכוני מחקר בינלאומיים ומטה הסייבר הלאומי בישראל, מצביעים על איומי סייבר ואפשרויות פריצה למערכות ניהול שעלולים לגרום לכאוס, פאניקה בציבור, פגיעה בפרטיות, בתשתיות ואף אובדן יכולת שלטון.

הכשרה מתאימה של לומדים יכולה להוות הגנה טובה ביותר כנגד הסכנות שכרוכות בהתקפות סייבר.

היכרות ולימוד של המציאות של תקיפות והגנות, מאפשרת לארגונים לקחת חלק פעיל, יוזם ומרכזי יותר ולהשפיע על בטחון התושבים באופן שלא היה אפשרי בעבר.

שאלות נפוצות

התוכנית מיעודת לאנשי חינוך , מקבלי החלטות, משפטנים, עובדי המגזר הציבורי והמגזר השלישי, יזמים, סטודנטים, מחפשי עבודה

בסוף התוכניות לאחר מילוי חובות הקורס

כל נושא מתבסס על אופן הוראה שמתאים לו. לרוב השיעורים כוללים חומרי וידיאו, קיראה, ותרגילים. יום המפגש עם המרצים מוקלט וניתן לצפות בו לאחר המפגש.

אנחנו מספקים מענה טלפוני אנושי בשעות עבודה רגילות מ-8:30 עד 17:00. כמו כן, ניתן לשלוח אימייל עם שאלות ומדריכים התוכנית יצרו קשר תוך יממה. 

המכון אינו מספק עבודה ללומדים. יחד עם זאת במסגרת יום המפגש עם המרצים ניתנים דוגמאות של תפקידים שהדרישות אליהם כוללים ידע בחינוך וסייבר. 

אנחנו נשמח לענות על שאלות נוספות לגבי התוכני. יצירת קשר

המלצות

ד"ר שורר היתה מרצה מעולה לתחום התקשוב ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות לפיתוח לומדות ומערכי שיעור בתחום של אבטחת מידע, פרטיות וסייבר. תודה רבה על העברת קורס מעניין ומתן כלים של בטיחות ברשת בבית ספרינו".
הילה מ.
שהם
"תודה רבה ד"ר שורר על סדרה של הרצאות בתחום של סייבר בערים חכמות, היה מעניין ומרתק, במיוחד הדוגמאות החיות של פריצות אמיתיות"
ויקטור פרץ
וינה