• אין מוצרים בעגלה.

אודות

על המכון:

המכון לחקר הזהות IDmap מציע לימודים מקוונים בתחומי סייבר ובטחון. המכון הוקם בישראל בשנת 2008 במטרה לחקור ולהעביר לקהילה הלומדת את רשמיו בסוגיות הביטחון, אבטחת המידע, והחברה. פיתחנו פלטפורמה ייחודית להוראה מקוונת מתקדמת, ונעזר בה להעברת תכנים בלעדיים.

מרצי המכון

המכון IDmap הוקם על-ידי קבוצת החוקרים כדי להרחיב את המחקר בנושאים ביטחוניים ולספק לכוחות הביטחון ברחבי העולם רעיונות פורצי דרך, ייחודיים ומעודכנים.
המטרה העיקרית של המכון היא חינוך ביטחוני ופעילות מחקרית. המכון פיתח מתודולוגיה מיוחדת של התאמת תכני לימוד ליכולות והישגיו של הלומד ומיישם אותה באתר.
חזונו של המכון הוא ליצור טכנולוגיה חינוכית, מתודולוגיה ומשאבים שיהיו מוכנים לאתגרי המאה ה -21.

מרצים של המכון באים בעיקר מאקדמיה ומעשייה, כולל תעשייה וצבא לשעבר.
ייתכן שמדריכים בסמינרים מיוחדים יזדקקו רק לתארים מתקדמים כדי ללמד. הדרישות החינוכיות לתפקידי מדריכים מקוונים עשויות להשתנות על פי הנחיות מוסדיות ונושא הלימוד. 

קשר עם אקדמיה

מכון IDmap הוא ארגון הכשרה עצמאי, הפועל תחת פיקוח של ועדות ההסמכה הנבחרת ממיטב המומחים בתחום התוכנית – וועדות הסמכה וועדות קוריקולום. הוועדה סוקרת את תכנית הלימודים והתכנים הלימודיים, קריטריונים להסמכה וזכאות לתעודה. אנחנו מציעים תוכניות מעודכנות בתחום סייבר, ביטחון פנים והגירה וניהול אבטחה, מותאמות לרמות מומחיות שונות.

רישוי ואישורים

מכון לחקר הזהות IDmap פועל תחת צו הרשאה לייצוא ידע על ידי משרד הביטחון הישראלי. תגים ותעודות המכון כפופים לנוהל אישור דו-שכבתי הכולל תעודה מקצועית, בחינות ובחינות בדיקות, אימות אישי וביקורת מקצועית.

למידה מקוונת

תוכנית הלימודים במכון תואמת את מבנה הלימודים באוניברסיטאות ומכללות בישראל בתחומי סייבר ובטחון. במכון מלמדים מרצים צעירים, בעלי תואר דוקטור (Ph.D.), דינמיים ועם ניסיון רב בהוראה ובמחקר אינטרנטי. המכון מציע הוראה ביחס אישי, כיתות קטנות של תלמידים, סיוע של יועצי הוראה, באמצעות אימיילים, וסיוע טלפוני בשעות היום. תוכניות הלימודים במכון פותחו על-ידי מיטב המומחים של העולם האקדמי, בשילוב של יישומיים מעשיים של תעשיית האינטרנט בסייבר ובטחון.

טכנולוגיות מתקדמות ולמידה שיתופית

זוהי התוכנית הראשונה בישראל שמביאה לאינטגראציה בין ניסיון מעשי בתחום האינטרנט והמחקר האקדמי. שיעורים של המכון משלבים: תיאוריה, הדרכה ובניית פרויקט אישי באינטרנט. הלימוד מתקיים בכיתות, בחדרי מחשב, בקבוצת הלומדים ובאמצעות כלים אינטרנטיים ללימוד עצמאי.
תעודת הסמכה.

מבדקים מותאמים אישית ומגוון של תוכניות:
המכון מפתח תוכניות לימוד וקורסים למגוון מקצועות בתחומי הביטחון בהתאם לצורך בשוק העבודה והתפתחות מקצועית. הדגש שלנו הוא בתחומי הביטחון: סייבר, ניהול אבטחה, מודיעין, חקירות ותשאול, הגירה וביטחון לאומי, חינוך לסייבר והדרכה.

אופן העבודה של המכון 

דרך תוכניות הלימוד וההכשרה, המכון לחקר הזהות IDmap מספק ייעוץ מקצועי ותמיכה לארגוני אבטחה, מתקני הכשרה, וארגונים חינוכיים. מכון IDmap מסייע לארגונים לא ממשלתיים בפעילות ביטחונית בצורה של קורסים מקוונים, ותוכניות הכשרה מיוחדות.
כמו כן אנו מסייעים בהקמת פלטפורמה נגישה, סדנאות, סמינרים ופרויקטים רב שנתיים בתחום המחקר, ההדרכה והפיתוח. אנחנו מפתחים יכולות המאפשרות ליועצים וחוקרים של מכון IDmap להיות זמינים תוך זמן קצר במהלך מצבי חירום ברחבי העולם. האמונה העמוקה ביותר שלנו בתפקיד הקריטי של כוחות הביטחון לספק פתרונות אנושיים בטוחים ושלמים מתורגמת למשימה להביא את הייעוץ ברמה הגבוהה ביותר המקצועית.

הצוות שלנו

צוות של מכון IDmap נוצר בניסיון קולקטיבי של עשרות שנים בהוראה ביטחונית, ניסיון מקצועי בביטחון וייעוץ ברמה הגבוהה ביותר. פיתחנו מתודולוגית הדרכה ייחודית של פירוק והצבת תוכן מורכב לצורות פשוטות ולמבנים קוהרנטיים ומובנים של קורסים מקוונים. המכון גם מכין ומשתף בעדכונים וניירות עמדה. אנו מאמינים בשיתוף ידע במטרה להציל חיים של ובסביבה מאובטחת.
הצוות שלנו חולק את הערך של חיי האדם ואת הזכות הבסיסית להגנה ופיתוח מאובטח. הצוות של המכון מארגן סדנאות וכנסים, מפרסמים מחקרים ומייעץ בנושאי ביטחון נרחבים.

כנסים ואירועים:

אנו מארגנים סדנאות וכנסים, מפרסמים מאמרי מחקר ומייעצים בנושאי אבטחה רחבים. מכון IDmap גאה להיות שותף וספק המחקר והתוכן המוסמכים הממשלתיים והבינלאומיים המוסמכים.

פרסומים בספרות אקדמית

וועדת תוכניות הלימוד:

וועדת תוכניות הלימוד (קוריקולום) בוחנת חומרי לימוד, מבדקים, מטלות ומבחנים על מנת להעריך את טיבם אל מול שלושה צירים מרכזיים:

1. בולטות והתפתחות בינלאומית עכשוית של תחום הלימוד;

2. דרישות שוק התעסוקה והתאמת רמת הלימוד וההכשרה לצרכי השוק;

3. מיצוב של תחום הלימוד מול תוכניות משלימות ותוכניות מולטידסצפלנריות בהשוואה אקדמית ומקצועית בינלאומית. חברים בוועדה הם אנשי אקדמיה, מומחים ואנשי חינוך בולטים. הוועדה בוחנת את תכני הלימוד באופן מלא, בהליך שקוף ושיתופי ומייעצת למכון IDmap אודות מסקנותיה. המכון IDmap מיישם את המלצות הוועדה באופן שוטף בקורסים חדשים וקיימים. הוועדה ממלאת את התפקידים הבאים:

• מפקחת על מדיניות המכון הקשורה בהסמכה ושירותים איכותיים ומקצועיים;
• ממליצה על שינויים במרכיבי ההסמכה, הקשורים לשירותי הסמכה ואיכות בתחום הביטחון הלאומי;
• מרכזת את עבודת התתי-הוועדות;
• יוצרת קשר עם מומחים מכל העולם במטרה לתרום ליצירת חכמת המונים ודעת מומחים בתחום של הסמכות ביטחוניות;
• מכינה עבור המכון את מסמכי המדיניות וקווים מנחים לשיפורים והכללת תכניות הלימוד לקראת הליכי ההסמכה של גופים הסמכה רשמיים;

קבוצות עבודה, קהילות מדע ומחקר:

קבוצות עבודה של המכון מעניקות פלטפורמה לחוקרים מנוסים וצעירים שמחקרם הוא תחום הביטחון על היבטיו לשתף ולהשתתף במחקרים, תובנות, התפתחויות בשיטות מחקר וברעיונות, ולפתח שיתופי פעולה ומחקרים חדשים. קהילות מדע ומחקר פועלות בכמה תחומים:

• ההכשרות סייבר CTC Cyber Training Community – מכסה תחומי מחקר רחבים מכלים ואסטרטגיות טכנולוגיים עד אינטראקציה אנושית בתוך מלחמת הסייבר והגנה ביוטכנולוגיה;

• הכשרה בתחומי ביטחון תחבורתי TTC Transport Training Community -מכסה אסטרטגיות הגנה ושיתוף פעולה ברמה המקומית עם סוכנויות, גיוס וחוסן.

• הכשרה בתחומי מודיעין ITC Intelligence Training Community מכסה מקורות מידע פתוחים ומוגבלים, כלים לניתוח, ביג-דטה וניהול מקורות מודיעין ומידע

• הכשרות בתחום ניהול ביטחוני STC Security Training Community – מכסה פיתוח וכלים חדשים לניהול אבטחה, שיטות הכשרה חדשות ושיתוף פעולה בינלאומי.

ארגון מפגשים, פאנלים וסדנאות:

• ייזום ותרומה למחקר ומענה לקולות קוראים בתחום הביטחון כדי לקדם חילופי רעיונות מחקר ושיתוף פעולה בינלאומי עם מוסדות המחקר, גופי חינוך ותעשייה;

• בטווח הארוך, המכון מפתח תשתית אקדמית למתן תמיכה לסטודנטים לתארים מתקדמים על-ידי הקמת קבוצת חוקרים בתחומי הביטחון;

• פרסום של סקירות מחקריות ומענקי מחקר זמינים בתחומי הביטחון על מנת לתרום לקידום המחקר ומצויינות בתחומי מחקרי הביטחון.

מכון IDmap מנתח, מבצע עידכון שוטף ומכין תוכניות הלימוד על מנת לסייע ולתת הכשרה מתקדמת לתלמידי ביטחון ברחבי העולם ולמלא את משימתם בדרך הטובה ביותר בהתאם לערכי החברה.
הדרכות ביטחוניות צריכות להיות חלק חיוני של חיי היומיום ה מורכבים של המאה ה-21. המכון IDmap מאמץ את כל נושאי המחקר מהיבטיו השונים של ביטחון לאומי ומתמקדים באבטחת סייבר, הדרכות סייבר, ביטחון לאומי והגירה, מודיעין, פוליטיקיה ומזרח התיכון, ניהול ביטחוני. אחד מהיעדים של המכון הנו למצוא את האיזון הנכון בצורך של החברה לחיות בסביבה בטוחה ולתמוך בכוחות הביטחון לביצוע משימותיהם וחובותיהם ברמה מעולה.
מכיוון שמכון IDmap הוא פורום מחקר רב לאומי, משימה נוספת שלנו היא למצוא כלים לשותפות על-ידי טיפול בשאלות ביטחוניות משותפות. מכון IDmap מאגד מומחים מתחומי הביטחון השונים כדי לספק ערוצי תקשורת אזרחיים ולהפגיש מומחים בינלאומיים, במיוחד במצב שבו הדיאלוג הפורמלי קשה או בלתי אפשרי בכלל.
מטרתנו היא לעמוד מעל לקונפליקטים האתניים, הדתיים, והמסחריים כדי לספק רקע מחקרי וידע מקצועי לאנשים ברחבי העולם.

אנו מארגנים סדנאות וכנסים, מפרסמים מאמרי מחקר ומייעצים בנושאי אבטחה רחבים. מכון IDmap גאה להיות שותף וספק המחקר והתוכן המוסמכים הממשלתיים והבינלאומיים המוסמכים.

יש לך שאלות?
השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

אפשר גם להתקשר לטלפון: 03-3720127